Lenovo ThinkPad T420

Už asi tři měsíce jezdím do práce vlakem. Celkem mi cestování zabere asi 2 hodiny času. Četl jsem si knihu, díval se z okna, ale raději bych něco programoval. Mám doma sice notebook, ale jedná se o Compaq 8510W, koupený jako repasovaný v GigaComputer.cz. Bohužel má mrtvou baterii a po poslední “nehodě” způsobené malým Danem, také nefunkční klávesnici. Poohlédl jsem se tedy po jiném notebooku a vyhrál to ThinkPad T420.

T420 je můj třetí repasovaný notebook v řadě. Nové už nekupuji. Abych měl stejné parametry jako u repasovaných strojů, musel bych si násobně připlatit. Rozlišení 1366×768 je jako mor. Naprosto nechápu, kdo takovou šílenost vymyslel.  Compaq 8510W měl ještě Core 2 Duo, které na většinu věcí stačí, ale já už narážel na limity. Při spuštěném IDE, napsaném v Javě, notebook děsně funěl a zátěž procesoru se pohybovala v hodnotách kolem 40-50%. T420 je na tom s výkonem mnohem lépe.

Parametry:

CPU Intel(R) Core(TM) i5-2520M CPU @ 2.50GHz, 8GB RAM, HDD 160GB/7200 otáček, rozlišení 1600×900, matný display, COA štítek s Windows 7 Pro, baterka vydrží asi hodinu

Původně jej nabízeli se 4GB RAM, ale nechal jsem si paměť rovnou rozšířit na 8GB. Základní deska by měla zvládnout až 16GB, časem toho určitě využiju. Nakonec jsem upgradoval také disk na 480GB SSD  od Intelu se zárukou 5 let, přidal silnější baterii (7800mAh) a teď vydržím přes 6 hodin  mimo zásuvku. Pohoda.

Na notebooku mi běží Windows 10 Pro a Ubuntu 16.04. Vše je velice rychlé a hlavně tiché. Ani v PhpStormu větrák nefuní a já mám klid na práci. V Ubuntu trávím 99% času, vše funguje, nic mi nechybí.

Vzhled notebooku je A+, vůbec na něm není poznat, že se jedná o repasovaný stroj. Opotřebení není nikde vidět, našel jsem jeden škrábanec na spodní straně, to je vše. Notebook dorazil krásně vyčištěný, prakticky je jako nový. Uvnitř jsem nenašel ani snítko prachu, vše krásně čisté. Objednával jsem jej z eShopu LevnaPC.cz. Vzhledově eshop teda nic moc, chvilkama jsem pozoroval výpadky přihlášení do zákaznické sekce, ale dodané zboží bylo naprosto v pořádku. Mohu s klidným svědomím doporučit.

Zde je jedna aktuální fotka ze včerejšího večera. Uložil jsem kluky do postele a užíval si programátorský večer v naprostém tichu. Manželka oslavovala s kamarádkami, já v klidu programoval :-). Balzám na nervy a nerušené soustředění na práci.

Práce na Turbofaktura.cz v pátek večer

Komentáře: 3

  1. Dobrý den,

   vůbec se na trhu notebooků neorientuji. Nový notebook jsem kupoval naposled před mnoha lety. Stroje dostupné aktuálně na trhu za rozumné peníze mi moc nevyhovují (nechci numerickou klávesnici, nechci lesklý display, nechci rozlišení 1366xcosi a podobně).

   Kdybych potřeboval něco na kancelářskou práci já, jdu do repasovaného stroje, který bych si trochu vylepšil (SSD disk a nová baterka). Například tento: http://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-t430-core-i5.html – klasický disk bych vyměnil za SSD, podle stavu baterky případně pořídil novou.

   Vyjde Vás to možná na polovinu ceny a dostanete slušný odolný stroj, který přežije i pády na zem bez poškození. Nevím ale, jestli byste zvládl výměnu disku a instalaci systému sám, případně máte-li někoho, kdo by to pro Vás udělal.

   Výkon toho repasovaného stroje bude pro Vaše použití více než dostatečný.

   Přeji krásný den a jsem s pozdravem

   Petr Hložek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *