Petr Hložek

Dobrý den, jmenuji se Petr Hložek a jsem programátor. Takto by mohla začít sezení anonymních workoholiků programátorů a já bych tam zcela zapadl.

Jako programátor a otec tří dětí s hendikepem, mám jinak srovnané priority a přístup k práci. Jako programátor vidím širší souvislosti. Věřím na platnost daného slova a podanou ruku. Díky situaci doma jsem připraven k těžké improvizaci a bojovým podmínkám. Toto vše se odráží v mém přístupu ke klientům a ke stylu mé komunikace. Ano, dost často beru hovory v dobu, kdy se to nesluší, dost často pracuji o víkendech a po nocích, ale jinak to neumím. Svůj lidský přístup dávám do své práce a tím se mi daří navazovat spolupráce na osobní doporučení mezi klienty. 

Mým hlavním koníčkem, nebo spíše koněm, je amatérské rádio. Vysílám pod značkou OK2CQR, drtivou většinu spojení dělám telegraficky (morseovkou). Jsem členem prestižního anglického klubu FOC (založen v roce 1938), amerického CWOPS a dalších.

Velmi rád čtu (Arthur S. Clarke, Frederick Forsyth, Jeffery Deaver, Dan Brown …). Manželka o mně tvrdí, že prý umím dobře vařit a ještě lépe péct.

Mám tři “jiné” děti – dvojčata Franta a Petr (2007) a nejmladší Dan (2010), díky kterým mám trochu jiný náhled na život. Jsem jedním z organizátorů akcí pro rodiny, jako je ta naše, na území Neratovic, které organizuje moje žena.

Žiji v bytě, který patří našim třem kočkám. Pokud spolu budeme mít online hovor, určitě se seznámíte. Milují kameru.

Mým heslem je: “Ticho léčí”. U nás je to tedy dost nedostatkové zboží, ale právě proto jezdím hodně do přírody a kus léta trávíme pod stanem.

Co na závěr?

Dobrý den, jmenuji se Petr Hložek a rád budu vašim programátorem.