Lenovo T420 upgrade na 16GB RAM

Když jsem notebook kupoval jako repasovaný, nechal jsem si RAMku rovnou rozšířit na 8GB. Bohužel jsem na limit narazil mnohem dříve, než jsem čekal. Podle specifikace notebook zvládne jen těch 8GB, ale opak je pravdou. V té době totiž nebyly na trhu 8GB moduly.

Nejprve jsem upgradoval na 12GB RAM výměnou jednoho 4GB modulu za 8GB (na spodní straně notebooku). S tím jsem žil několik měsíců, ale skoro pořád se používal swap a za poslední týden jsem musel několikrát notebook natvrdo vypnout. Paměť prostě došla a stroj se uswapoval k smrti. Druhý 4GB modul umístěný pod klávesnicí jsem nahradil 8GB modulem včera. Použil jsem dva Kingston SO-DIMM 8GB DDR3 1600MHz CL11 Dual voltage. Vše funguje jak má.

Momentálně mi běží PhpStorm, Firefox s několika záložkami, Chrome, Franz, několik docker konteinerů a pár dalších věcí. Další upgrade bude možný pouze po upgrade celého stroje, víc paměti už základní deska nezvládne. Budu se muset nějak uskromnit, omezit počet záložek ve Firefoxu a nepoužívat Chrome, které paměti sežere úplně nejvíc.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *