Jaký byl rok 2019?

Náročný. Spousta nových věcí, velkých projektů a programování. V minulém shrnutí jsem psal, že bych se rád více věnoval koníčkům a psal více článků. No, nějak to nevyšlo… 

Práce

V roce 2019 jsem se v rámci AW-DEV resp. Designers & Developers podílel na spoustě zajímavých projektů, například:

H1.cz – bylo mi ctí se podílet na vývoji webu pro jednu z nejznámějších českých agentur. Programovali jsme funkcionalitu nabídky a prodeje školení, která vylepšuje proces díky komunikaci prostřednictvím API s interním informačním systémem. (Převzato z referencí na DesignDev.cz)

Heureka.group – v rámci spolupráce s Heureka Group a.s. jsme dostali příležitost vytvořit nový nadnárodní web zacílený na prezentaci produktů a služeb. (Převzato z referencí na DesignDev.cz)

Česká bankovní asociace – Česká bankovní asociace spojuje na našem trhu subjekty na bankovním trhu. Definuje standardy, vydává prognózy a celkově se podílí na fungování bankovního sektoru. (Převzato z referencí na DesignDev.cz)

Velká Vánoční soutěž s Aquapalace – Připravili jsme Vánoční soutěž Aquapalace, která je unikátní svým mechanizmem a způsobem zapojení do soutěže. Každý den, v předvánočním období, se na hvězdě Aquapalace otevře jedna soutěžní otázka, kliknutím na otázku ji otevřete, vyplníte odpověď a získáte možnost vyhrát jednu ze zajímavých cen. (Převzato z referencí na DesignDev.cz)

Phyto.cz  – návrh nového e-shopu a implementace

A několik dalších. Na začátku roku jsem se také podílel na vývoji redakčního systému, kde se používalo GraphQL. Bohužel se mi vůbec nedařilo a spolupráce moc nedopadla :-(. I tak jsem se dozvěděl kupu věcí a získal další zkušenosti.

Osobní život

Leden byl ve znamení pohybu. Hodně jsem chodil, chtěl jsem začít běhat, ale neměl jsem žádnou fyzičku. Chodil jsem celý leden, skoro pravidelně, trasy kolem 4 km a snažil se zrychlovat. V únoru jsem začal pomalu běhat. Opravdu pomalu, neuběhl jsem ani jeden kilometr, praktikoval jsem tzv. indiánský běh, kdy jsem kousek běžel a zase kousek šel. Byla to hrůza, pot ze mě jen lil a nemohl jsem dýchat. Naštěstí se to postupně zlepšovalo a ke konci měsíce už jsem vydržel běžet 16 minut bez zastavení. Sice docela pomalu, ale i tak to byl výkon. Pak se něco jakoby zlomilo a já začal běhat trasy kolem 5km. Vydrželo mi to ale asi tak měsíc a na 14 dnů musel přestat, protože jsem si podělal něco kolem šlach na patě. Asi jsem to s pokrokem přehnal. Rozhodl jsem se přihlásit na závod Memoriál Jana Fryce, který se bude konat v srpnu.

 

Dne 23. června jsem to dokázal :-).

Na začátku prázdnin byli kluci 14 dnů u babiček a dědečků. Doma jsme dělali rekonstrukci druhé poloviny bytu a my žili v podstatě na stavbě. Na pár dnů jsme mohli odjet – vyrazili jsme s Míšou pod stan do Jižních Čech do obce Pluhův Žďár přes BezKempu.cz. V jižních Čechách jsme byli naposled před 14 lety na svatební cestě. Počasí docela vyšlo, až na jeden den, kdy pršelo.

Byli jsme na pár výletech, mimo jiné jsme si také zašli na Kleť, kam jsme se tehdy nedostali. Samozřejmě jsem z Kleti i vysílal :-). Šli jsme nahoru a dolů pěšky, přímo pod lanovkou. Oba jsme v tu dobu měli angínu a antibiotika. Asi to nebyl dobrý nápad, protože jsem po návratu musel znovu k doktorovi a vyfasoval silnější.

Nahoře jsme si dali česnečku a šli pěšky dolů. Krásný výlet.

Rekonstrukce dopadla dobře a my v srpnu vyrazili znovu na pár ní pod stan, tentokrát kousek od Děčína. Bylo tam fakt krásně, posuďte sami.

Pokus o panorama přímo od stanu
Celá naše sestava

Klid, skoro bez lidí. Počasí sice nic moc, docela často pršelo, ale i tak jsme si dovolenou užili.

Závod se kvapem blížil a já stále trénoval, povedlo se mi zaběhnout 10 km ještě dva týdny před závodem. Pak jsem postupně objem snižoval, abych nebyl na závod unavený. 

V neděli 25. 8. to vypuklo. Byl jsem překvapen počtem lidí, ale Martin mě vyvedl z omylu, prý to nic není, na jiných závodech bývá i několik tisíc lidí. No děkuju pěkně. Nakonec jsem si závod užil a 10 km zaběhl za 01:02:43.

Po závodu jsem ještě chvilku trénoval, ale asi jsem měl více odpočívat. Přivodil jsem si další zranění – zánět okostnice. Bolest veliká, moc jsem toho od října do konce listopadu nenaběhal. Od prosince začínám s novýma botama zase běhat. Bolí jiné svaly, snad zánět zmizel a vrátí se mi původní forma. Další ročník už čeká. Bez Martina bych to fakt nedal.

Minulý rok se stala spousta věcí a jsem za ně opravdu rád. Ne všechny byly tak pozitivní. Začali jsme s dvojčaty chodit na terapie, protože Franta (starší z dvojčat) nezvládal spát v dětském pokojíku a my se s nimi museli střídat, aby vůbec usnul. Terapeut pomohl a konečně začali usínat a spát v pokojíku sami. Ten o minutu mladší (Petr) mi často dost sprostě nedával. Zde nám taky pomohli, ale neupravilo se to úplně. Stále jsem častován sprostými nadávkami a řve po mně tak, jak já bych nebyl schopný mluvit ani na vzteklého psa. Snad časem takové chování pomine.

Vydal jsem pouze jednu verzi CQRLOGu a udělal nejmíň spojení za posledních X let. Trávil jsem víc času s rodinou, ale také hodně času prací. Poslední dobou se v tom snažím udělat řád. Začínám kolem 06:00 ráno nebo dříve a snažím se po 15:00 končit. To přijede Míša z práce i s dvojčaty. Ne vždy se podaří, někdy je potřeba více zabrat.

Na Nový rok slavím narozeniny. Opět jsem dostal rum, je od stejné značky, ale jiný. Musím říct, že mi chutná více, než ten minulý.

Uvidíme, co přinese rok nový. Žádné předsevzetí si nedávám, chci si udělat experiment s plánováním času, uvidíme jak vyjde. Nejtěžší je ujasnit si, co chci vlastně dělat a proč. Tedy vlastně, co dělat nechci. Je tolik možností, bohužel málo energie a čas hrozně letí.

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *