Jaký byl rok 2018?

Rok 2018 byl teda jízda. Už dlouho jsem se nenaučil tolik nového. Podílel jsem se na spoustě zajímavých projektů. Nikdy by mě nenapadlo, že se k něčemu takovému vůbec dostanu.

Byla to velká škola, kdy jsem se díky novým kolegům naučil během krátké doby velice moc věcí a nasál hromadu znalostí. Další projekty následovaly a já trávil většinu volného času dalším studiem abych zaplnil díry ve svých znalostech. To se částečně povedlo, ale také jsem si díky tomu potvrdil, že vlastně čím víc vím, tím víc vím, že nic nevím.

Během roku jsem se v rámci AW-DEV podílel na:

servis-whirlpool.cz
cdspraha.cz
europlant.cz
bankinginmotion.cz
ecooneczech.cz

Na dalších ještě pracujeme, zveřejním je až budou venku (pokud to půjde). Opravoval jsem chyby v interních systémech, pracoval na serverech pro další zákazníky. Podle emailů se zdá, že jsou spokojeni.

Vývoj webů jsem začal dělat hlavně v Symfony, místo Nette. Zvykám si na jiný přístup k vývoji. Nasávám znalosti jako houba a stále nemám dost. V novém roce plánuji v nasávání znalostí pokračovat, pokud to půjde, ještě bych to chtěl urychlit. Cítím, že učení se nových věcí potřebuji a dělá mi radost. Naštěstí mám možnost se stále učit. Ano, asi už to nejde jako když mi bylo dvacet, na druhou stranu už mám nějaké zkušenosti a nové věci mohu snadněji vstřebat, protože jsem se s něčím podobným už setkal.

Kvůli pracovnímu zápalu šly koníčky dost stranou. Vydal jsem pouze jednu verzi CQRLOGu (další je na spadnutí), na HamQTH prakticky nesáhl. Povedlo se mi ale zapojit do aktivity k 90. výročí vzducholodi Italia, kde jsem dělal vyhledávání v logu pro naše speciální stanice OL90ITALIA a OK1KLV a poskytuji pro weby hosting. Vše pěkně fungovalo, ohlasy ze zahraničí byly velice příznivé.
Další aktivitou, pro kterou jsem připravoval web, byla naše aktivita OKDXF100. výročí Československa. Celý říjen jsem se snažil být co nejvíce na pásmu jako OL100C, navíc se staral o web a jeho správné fungování. Pokud někdo splnil podmínky diplomu, mohl si jej z webu stáhnout. Diplom získalo celkem 832 stanic. Dostali jsme poděkování z celého světa, akce se velice vydařila.

Na Vánoce jsem dostal nové křeslo k počítači a já si udělal radost polohovatelným stolem z Alzydokovací stanicí D3100 (asi za 2500, teď je skoro za 4k). Je to krásný kousek nábytku, mohu teď pracovat i ve stoje a ulevit tím zádům a krční páteři. Díky dokovací stanici mám zapojeny tři externí monitory a i ten v notebooku. Musím říct, že je to silně návykové.

První den v novém roce mám narozeniny, od manželky jsem dostal láhev rumu. Ten jsem měl možnost ochutnat a velmi se mi zamlouval. Prakticky nepiju a ještě se mi nestalo, aby mě nějaký alkohol takto oslovil.

Rum

V novém roce bych chtěl pokračovat v učení se nových věcí, ale také se více věnovat koníčkům. Ještě nevím jak vše dohromady spojit, ale nějak musím. Chtěl bych se začít více učit Python, sice jsem už začal, ale jde mi pomalu, musel bych studiu věnovat více času na úkor něčeho jiného. Také musím více psát články, mám v šuplíku pár věcí, které bych rád dopsal a konečně zveřejnil.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *