Jaký byl rok 2016?

Jedním slovem – složitý. Začalo to nepříjemnými zdravotními problémy, ale pak došlo k velkému zlepšení. Jak se říká “Konec dobrý, všechno dobré”.

Začátek roku je u mne vždy ve znamení vyššího pracovního nasazení. Obvykle první dva měsíce v práci zvedám přes den telefony zákazníků na hot-line a těch bývá začátkem roku opravdu hodně. Do toho jsem ještě programoval doma po večerech Turbofakturu a svoje hobby projekty.

Začátkem května už tělo povolilo a já prožil své třetí a zatím nejhorší vyhoření. Byl to opravdu masakr. Nemohl jsme ani chodit, jen tupě ležel v posteli a civěl do stropu. Musel jsem k psychiatrovi a dostal porci prášků. Ráno jeden, večer dva další. Za pár týdnů se přidal další, tedy dva ráno, dva večer. Ulevilo se mi, ale bylo to fakt drsné. Navíc se nám pokazilo auto, prasklo těsnění pod hlavou, oprava by byla vyšší než cena auta. Jak jsem s oblibou říkával, když jsem si v něm nechal pětikorunu na košík, zdvojnásobil jsem jeho hodnotu. Nákup dalšího auta dopadl velice špatně, moc jsem si ježdění neužil. Od září jezdím vlakem. Také jsem nechal hraní na klavír :(.

V práci jsem tento rok makal prakticky jen na Turbo faktuře.  Vydal jsem jen jednu verzi programu Evidence majetku, jinak jsem všechen čas trávil prací v PHP Stormu v Linuxu.  Mám velmi pozitivní reakce od zákazníků, web je velice rychlý a pochvalují si jednoduchost s jakou se ovládá. Registrováno je skoro 500 uživatelů. Sice pravidelně ji zatím používá jen zlomek, ale to se snad postupně zlepší.

Kvůli pracovnímu vytížení jsem neměl tolik času věnovat se svým hobby projektům. Hlavně tím trpělo HamQTH, kde jsem neměl většinou ani čas reagovat na emaily uživatelů. Trpěl i CQRLOG i když se mi povedlo vydat novou major verzi a dvě minor verze. Třetí už jsem nestihl.

Také u rádia jsem strávil o něco méně času než loni, tento rok jsem udělal necelých 4000 spojení pod svojí značkou.  Někdy v lednu se objevilo divné rušení, které je však velice otravné. Podmínky šíření jsou většinu času velice špatné, signály slabé, navíc to rušení. Často jsem neměl chuť ani rádio zapnout. Navíc jsem na začátku listopadu vrátil do OK1KMG koncový stupeň, takže mám opět jen 100W. Rozdíl proti 700W je poznat velice moc :-(.

Naštěstí je zde pár věcí, které se mi opravdu povedly. Jirka Rostecký se mnou natočil rozhovor o vyhoření pro MladýPodnikatel.cz. Byla to pro mne obrovská zkušenost a krok hodně daleko z mé komfortní zóny. Mám velkou radost z pozitivních ohlasů. Negativní kupodivu žádné nebyly.
Dále se docela daří TurboFaktuře. Strávil jsem vývojem opravdu hodně času a mám z toho upřímnou radost. Zhubl jsem asi 14 kg. Může za to kniha Život bez pšenice, která mě velmi ovlivnila. Začal jsem psát web Život bez pšenice, ale mám stále velký skluz. Neumím moc dobře psát, musím trénovat.
Přečetl jsem pár zajímavých knih, nejvíce přemýšlím nad Síla introvertů. Velmi zajímavý pohled na “tiché lidi”.
Začal sem se učit Python a čtu i více teoretické literatury o řízení projektů, návrhových vzorech a pod.
Povedlo se mi několik lidem pomoci s webem a spravuji další dva virtuální servery s databází pro účetnictví.

Co bude v roce 2017? Měl bych začít pracovat na Turbo faktuře pro Android a dále rozšiřovat funkce ve webové verzi. Do modulu Pošta plánuju přidat podporu dalšího typu váhy, dodělat podporu zahraniční měny a doplnit export pro další přepravce. U hobby projektů bych se rád více věnoval HamQTH a vytvořil kolem sebe tým lidí, kteří mi budou pomáhat.  Musím vylepšit web aby se lidem lépe ovládal. Budu dále studovat teorii kolem programování a řízení projektů. Musí co nejdříve dohnat resty z minulého roku abych měl čistý stůl.

 

Držte mi palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *