Server HP ProLiant ML310e tower I. – Hardware

VPS od WEDOSu mi pro HamQTH přestávala stačit. Snažil jsem provádět různé optimalizace – MySQL, Apache, nízká priorita u utilit spouštěných cronem atd. Bohužel to bylo málo. 3GB RAM, na databázi zabírající na disku 8GB, je opravdu málo. Do paměti se nevešly ani indexy.

Na dedikovaný server dostatečných parametrů web ani náhodou nevydělá, rozhodl jsem se proto koupit server a ten strčit někam do serverovny. Po zhodnocení financí a možností, padlo rozhodnutí koupit server HP ProLiant ML310e tower.

Základní konfigurace serveru je Quad-Core Intel Xeon E3-1220v2, 4GB DDR3 ECC RAM, 2x 1TB SATA 7200 otáček, HW RAID (0/1), DVD-ROM, 350W zdroj. Já stroj doplnil o dalších 24GB ECC RAM a dva disky Seagate 1TB SATA 7200 otáček.

Jako první věc, hned po vybalení z krabice, mne překvapila přítomnost myši v balení. To nebylo dobré znamení. Buď je v grafice už BIOS nebo až nastavování HW raidu. Bohužel jsem měl pravdu – HW raid se nastavuje grafickým klikátkem, iLo (remote console) a i BIOS jsou přístupné v textovém režimu.

Při testech serveru jsem byl docela rozčarován. U serverového HW jsem tyto problémy nečekal. Pokud nepoužijete vestavěný HW raid, lze bootovat pouze z prvního disku! Nikde není možnost jak to obejít (nakonec jsem zjistil, že to jde), integrovaná remote konzole se asi po 20 sekundách odpojí a musíte se připojovat znovu. Musíte si koupit zvlášť licenci. To odpojování je na na vraždu.

Příjemně mne překvapila spotřeba serveru – 50W v klidu. Na 100W jsem se dostal pouze v případě, kdy jsem zatížil všechny 4 disky a všechna jádra téměř na na 100%.

Pár fotek:

Komentáře: 3

  1. Dobry den, chtel bych se zeptat na hlucnost serveru a jaky typ pameti jste pouzil (DDR3 unbuffered ECC 1600?) dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *