Poslech hudby při programování

Většina lidí předpokládá, že při programování je třeba absosultní ticho. U někoho to může být pravda, v mém případě to většinou neplatí. Ano, také potřebuji na práci ticho, ale jen v případě, kdy vymýšlím něco nového, dělám analýzu, navrhuji struktury apod. Většinu času při programování zaberou jiné činnosti, které mozek tak nezatěžují a on má čas přemýšlet nad něčím dalším. To odvádí pozornost a zvyšuje únavu.

Abych tu nudící se část mozku zaměstnal, rád si pouštím k programování do sluchátek hudbu. Velmi mi vyhovuje hudba, která má výrazný rytmus. Mé hlavě to pomáhá k soustředění a snižuje únavu. Na YouTube je hromada zajímavých hudebních pozadí. Já mám nejraději tato:

http://chillstep.info/ – superjednoduchá webová stránka, jen kliknete na play a necháte se unášet. Zpívané skladby tam uslyšíte spíše výjmečně a to mi velmi vyhovuje.

Scooter – Best Hits (90’s)

Obsahuje sice trochu “zpěvu”, ale hlavní je tam ten rytmus, který povzbuzuje. Huba mého mládí :-).

Když chci něco klidnějšího zvolím Blackmill mix

nebo fenomenální The Piano Guys

Občas mám náladu na poslech kytary a volím toto

Na youtube nebo SoundCloudy lze najít mraky videí/skladeb. Pokud máte nějakou svou oblíbenou programovací hudbu, dejte mi vědět v komentářích, rád se inspiruji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *