Pomodoro v Ubuntu – Gnome Pomodoro

Jak jsem říkal v rozhovoru pro MladýPodnikatel.cz, snažím se dodržovat Pomodoro. Daří se mi to většinou pouze doma, protože v práci mě vždy něco vyruší dříve, než jedno Pomodoro doběhne :(. Používal jsem různé webové aplikace, stopoval jsem si čas na mobilu, ale nebylo to ono. Hledal jsem nějakou Pomodoro aplikaci a nakonec našel Gnome Pomodoro.

Pro Ubuntu je připraven repozitář. Přidat jej můžete v terminálu takto:

curl -L http://download.opensuse.org/repositories/home:kamilprusko/xUbuntu_16.04/Release.key | sudo apt-key add -
sudo sh -c "echo 'deb http://download.opensuse.org/repositories/home:kamilprusko/xUbuntu_16.04/ /' >> /etc/apt/sources.list.d/gnome-pomodoro.list"
sudo apt update

Instalace pak v terminálu klasicky:

sudo apt install gnome-pomodoro

Přímo v repozitáři Ubuntu je verze, která nepodporuje Unity. Nezobrazí se indikátor v panelu. Verze v OpenSuse Build Service má podporu implementovanou.

Program bohužel nebyl prakticky vůbec lokalizován do češtiny. Autor od poslední lokalizace udělal hromadu změn. Bohužel některé z nich způsobily, že nebylo možné program lokalizovat (a ani zkompilovat :-)). Autor chyby velice rychle opravil a já dneska ráno poslal pull request s updatovaným překladem. Nová verze bude tedy plně lokalizována do češtiny. Když si zkompilujete aktuální zdrojové kódy, budete mít vše v češtině.

Gnome Pomodoro se mi velmi líbí. Jednoduchá aplikace, žádné komplikované nastavení. Úplně mi vyhovuje. Ztmavnutí obrazovky, když bych si měl dát pauzu, je skvělé!

Program vypadá takto:

gnomepomodoro_menu

Předvolby:

gnomepomodoro_predvolby

Notifikace:

gnomepomodoro_start

Ukazatel v panelu:

gnomepomodoro_indicator

Je čas udělat si přestávku:

gnomepomodoro_prestavka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *