Polohovatelný stůl AlzaPower ErgoTable ET1 White

Už nějakou dobu jsem pokukoval po polohovatelném stole. Trávím u počítače denně spousty hodin a pro tělo rozhodně není zdravé neustálé sezení. Před vánoci jsem si udělal radost polohovatelným stolem a rozhodně nelituji.

Při pokukování po polohovatelných stolech mě vždy odrazovala cena. Dát za stůl 17k a více mi přišlo trochu dost. Vůbec jsem netušil, že Alza má vlastní značku a navíc že prodává polohovatelné stoly. Všiml jsem si toho náhodou když jsem se šel jednou “kochat”. Asi měsíc jsem odolával, ale nakonec stůl objednal. Vyrazil jsem si pro něj na prodejnu do Zdib, kterou mám z Neratovic tak 15 minut autem.

Už když jsem si stůl přebíral, váha krabice naznačila, že se jedná o pěkný kus železa a ne o plasty – váží 35kg.

Složení stolu podle návodu mi dalo trochu zabrat. Špatně jsem pochopil obrázky a musel jednou odmontovat desku abych namontoval poličku pro kabely. Součástí balení jsou i samolepicí plastová oka pro přichycení kabelů ke stolu. Nakonec jsem je ale nepoužil a zakoupil v IKEA jejich poličku na kabely a přišrouboval ji dozadu pod stůl. Kabelů mám hromadu, byl jsem rád, že se vešly a nikde nepřekáží.

Jak je vidět z obrázků, Alza ke stolu nedodává desku. Použil jsem ji ze starého stolu, také z IKEA – LINNMON. Nebyla drahá a zatím mi stačí.

Z obrázků není patrná jedna obrovská výhoda stolu – můžete si nastavit šířku. Alza doporučuje šířku desky od 1100 do 2200 mm a hloubku 700 až 1000 mm. Pokud budu potřebovat větší stůl a budu mít více místa, stačí koupit novou desku, povolit pár šroubků, roztáhnout a namontovat. Není třeba nic dalšího.

Ovládací panel je velice jednoduchý, umožňuje uložit si do paměti tři polohy, rychlou volbu pak provedete klepnutím na číslo na panelu. Před pár týdny mi od Alzy přišel email s omluvou za chybu, kterou některé ovládací panely trpí. Usnou a už se neprobudí, je nutné je vytáhnout se zásuvky a po opětovném zapojení zase fungují. Stačí prý přinést jen ovládací panel, přehrají na počkání firmware a vše bude v pořádku. U mne to naštěstí nebylo nutné, panel funguje správně, i když by nemusel usínat tak rychle :-). Pro probuzení stačí přejet prstem po panelu a pak chvilku podržet M.

Výsledek stojí rozhodně za to. Z výšky pro sezení na židli (68 cm) do polohy vhodné pro stání (104 cm) vyjede stůl asi za 11 sekund.

Na stole je Lenovo T420 s nainstalovaným KDE Neon. Externí monitory jsou připojeny přes USB 3.0 dock DELL D3100.

Komentáře: 4

 1. Dobrý den, fajn článek, mám stejný stůl. Poradíte mi, jak uložit určitou pologu o paměti? V návodu jsem to nenašel a  na Alze to nikdo neradí.
  Děkuji.

  1. Dobrý den,

   stačí podržet prst na čísle paměti, do které si chcete výšku stolu uložit. Nic dalšího není třeba.

   Petr

 2. Zdravim, vedeli by ste mi poradit ci sa miesto plastovych noziciek stola daju nasrobovat kolieska? Je tam zavit? Dakujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *