Mé projekty

Pravděpodobně nejlepší linuxový deník pro radioamatéry na světě. Pokud jste aktivní radioamatér používající Linux, na světě asi není jiný program, který by se CQRLOGu alespoň trochu blížil. Máme téměř 5000 registrovaných uživatelů z celého světa. Program podporuje ovládání rádia, integruje LoTW a eQSL, umožňuje nahrávání dat na ClubLog, HRDLog.net a HamQTH. Součástí je samozřejmě i DX cluster, band mapa, okno s gray line, RBN monitor a mnoho dalších funkcí. Program je napsán v Lazarusu, zdrojové kódy najdete na GitHubu. Na programu spolupracuji s kamarádem Martinem, OK1RR, občas přijde nějaký pull-request od kolegů radioamatérů.

ok2cqr_cqrlog

Radioamatérský callbook neboli adresář značek. Zadáte značku, objeví se vám adresa stanice (pokud to uživatel dovolil), podmínky šíření do dané lokality a další užitečné údaje. Web také poskytuje XML rozhraní, které využívají programy pro vedení staničního deníku. Stránka poskytuje další funkce jako vyhledávání v deníku stanice, mapu, aktivitu stanice atd. Aplikace používá části Nette frameworku, jako databáze je použita MySQL, která na disku zabírá přes 40GB a v tabulkách je přes 100 milionů záznamů. Návštěvnost se pohybuje kolem 1000 návštěv denně. XML/JSON API pro přístup je použit za měsíc asi 500 000 krát. Web je přeložen do 14 jazyků.

hamqth_index

Webová aplikace, která usnadňuje zápis spojení z papíru. Mám rád vysílání z přírody, když si na papír zapíšu pár desítek spojení, je přepis do CQRLOGu dost nepohodlné. Takto jsem si udělal aplikaci, která mi zápis hodně zrychlí. Zdrojové kódy jsou na GitHubu.

Proti SFLE, kde jsem musel opisovat spojení z papíru, je RTLE webová aplikace, která umožňuje zápis spojení v reálném čase. Automaticky se doplní aktuální datum, čas a všechny další věci, které jsou potřeba. Webovou stránku lze umístit na plochu telefonu a nebo tabletu jako aplikaci a funguje i bez připojení k Internetu. SFLE používá jQuery, zde jsem naučil používat čistý javascript a bylo to moc fajn. Stále aplikaci pozvolna rozvíjím.
Zdrojové kódy jsou na GitHubu.

Jednoduchá aplikace, která zobrazuje údaje o podmínkách šíření signálu na krátkých vlnách, které poskytuje Paul, N0NBH. Původně jsem ke stejnému účelu používal Conky, ale měl jsem s tím stále nějaké problémy. Výsledkem je tato malá aplikace, která obrázky zobrazuje. Zdrojové kódy jsou dostupné na GitHubu.

cqrprop

UDP server, který přijímá data od programů podporujících vysílání CW (morseovky) přes linuxový CW daemon a dále je vysílá pomocí Winkyer USB od K1EL. Zdrojové kódy jsou taktéž na GitHubu. Program se už moc nevyvíjí, protože nyní většina aplikací podporuje přímo Winkeyer USB.

winkeyer_image

Radioamatérský závod jehož vyhodnocování jsem přebral. Napsal jsem pro něj speciální webovou aplikaci, která deníky umí naimportovat a rovnou zkontrolovat. Uživatel je tak informován, má-li soubor ve správném formátu a bez formálních chyb. Data se ukládají rovnou do databáze a vyhodnocení závodu je otázkou několika kliknutí. Díky tomu se účastníci dozví výsledky velmi rychle a rádi se zúčastní závodu i příště.