Nová verze Turbo faktury

Před pár dny jsem uvolnil vánoční verzi webové fakturace Turbofaktura.cz. Změn bylo opravdu hodně, pro zákazníky je na první pohled viditelná podpora pro zadávání předfaktur.

V nové verzi nejsou jen předfaktury, ale také jsem vylepšil rozhraní pro ovládání. Místo ne úplně pěkných ikonek jsem dal tlačítka. Často byl problém s tím, že zákazníci neuměli najít funkce pro kopii a smazání faktury, které byly chovány pod poslední ikonkou. Nenapadlo je na ni klepnout.

Nový stav:

vypadá podstatně lépe a přehledněji. Dotazy zatím nejsou :-).

Kromě předfaktur jsem přidal také agendu Přehledy.

Umožňuje uživatelům vytvořit si přehledy zadaných dokladů podle definovaných podmínek.

Další bolístkou bylo zadávání data. Zatím se muselo vše zadávat ručně z klávesnice. Už dříve jsem se snažil o nějaký “DateTime picker”, ale nedařilo se. Znovu jsem potrápil strýčka googla a našel tento projekt. Upravil jsem si chování podle sebe a vše funguje.

Opravdu příjemnější, než zadávat datum ručně.

Interně mi zabralo docela dost času trápení s wkhtmltopdf. Pracovalo se s tím velice dobře, mohl jsem použít Bootstrap při tvorbě šablony, úpravy byly také relativně jednoduché. Bohužel to mělo jednu velice nepříjemnou nevýhodu. Po přesunutí na server, nebo jiný stroj, se dokument celý rozpadl. Záleželo na nainstalovaných fontech a dalších nastaveních, která jsem nezjistil. Přešel s tvorbou PDF na knihovnu mPDF. Sice neumí všechny věci z CSS a HTML, ale výstup je stejný na všech počítačích. Místo Bootstrapu jsem použil formátování pomocí tabulek, ale funguje to všude :-).

Nová verze obsahuje mnoho drobných novinek, které snad lidem pomohou se zadáváním dokladů. Zpětnou vazbu mám velmi dobrou, zákazníci přes chat změny chválí.

Toto je poslední verze, kterou jsem vydal. Od nového roku přebírá vývoj aplikace kolega.

Komentáře: 2

  1. Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Já už na Turbo faktuře nepracuji, má ji na starosti kolega Jiří Mičulka. Můžete jej kontaktovat na emailu miculka@mrp.cz. V Turbo faktuře lze vystavit faktury pro plátce i neplátce DPH, umí přenesenou daňovou povinnost. Bohužel faktury v zahraniční měně zatím neumí. Kolega Vám dá více informací.

   Přeji krásný den a jsem s pozdravem

   Petr Hložek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *