Komunikátor Franz

Když bych chtěl používat více dnešních  komunikačních služeb jako je Slack, Telegram, Gitter a dalších, musím mít nainstalováno několik klientů, případně více záložek v prohlížeči. Naštěstí existuje jednodušší řešení  – Franz.

Na Franz jsem narazil náhodou a zkusil nainstalovat. Předtím jsem používal klienta pro Slack a Gitter. Bohužel mám v notebooku “pouze” 8GB RAM a skoro polovinu zabraly jen tyto dva programy. Jedná se vlastně o zabalené prohlížeče (renderovací jádro, nějaké věci kolem a samotná aplikace), které se tváří jako samostatná desktopová aplikace.

Franz podporuje integraci různých služeb do jednoho okna programu. Připojené služby jsou rozděleny do jednotlivých záložek. Podporováno je 34 různých služeb, většinu z nich ani neznám.

Zdroj: http://meetfranz.com/

Mám takto v jednom programu Slack kanál Péhápkáři a Gitter kanál Nette. Docela mě překvapilo, že Franz není tak paměťově náročný, jako jsou samostatní klienti pro Slack a Gitter. V paměti běžně zabírá kolem 400M.

Nedá mi to nepozastavit se nad tím vším. Proč by nestačilo použít IRC? Paměťová náročnost klientů nesrovnatelně menší, žádný vendor lock-in, komfort velmi podobný. Konverzaci více lidí najednou je možná trochu nepřehledná, ale je to jen otázka zvyku.  Na IRC jsem strávil hodně času (v porovnání s časem stráveným na Gitteru nebo Slacku) a byl jsem velmi spokojen. Možná až poznám Slack víc, změním názor.

Spuštěný klient Franz u mne na notebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *