Jaký byl rok 2021

Jak už se pomalu stává tradicí, shrnutí roku zase píšu až s křížkem po funuse, na konci února. Trend se možná začíná zlepšovat, článek snad stihnu vydat už v únoru.

Práce

V rámci Designers&Developers jsem se podílel na zajímavých projektech. Nevím jestli je zde mohu uvádět, nemáme je oficiálně na webu v referencích, nevím jestli o nich mohu mluvit. Mohu jen napsat, že jeden z nich má teď všude reklamu a to včetně TV. Jiné byly pro značky velice známé v online prostředí. Více napsat bude možné až se objeví na webu. Mimo DD pokračuji ve správě serverů pro pár zákazníků, začal jsem nově spravovat jednu instanci NextCloud, která slouží jako interní nástroj pro sdílené kalendáře a podobně. Celé řešení funguje moc pěkně, zdá se, že jsou spokojeni. NextCloud používají na denní bázi a bez něj prakticky nemohou fungovat.

Osobní život

Na začátku roku jsem se jen tak pro radost začal učit Python, měl jsem z něj velkou radost, dokonce si napsal pro Mac drobné utility a jednu aplikaci do horní řádku nabídek. Jednu utilitu jsem i zveřejnil na GitHubu, ale je použitelná spíše jen pro mne.

Všude běhal covid, který se nám tak vyhýbal až do začátku dubna. Nejprve lehla Míša a za dva dny po ní i já. Měl jsem asi 10 dní vysoké horečky, klesla mi saturace v krvi až na 90%, bylo mi fakt zle. Prý jsem i mluvil z horečky, Míša mi připravila i věci do nemocnice, tak to prý se mnou bylo špatné. Nakonec jsem se z toho dostal, ale už bych nic takového zažít nechtěl. Nemohl jsem si ani dojít do kuchyně bez toho, abych musel odpočívat před cestou zpět do postele. Přišel jsem úplně o chuť a čich. Začala se mi vracet až nějak v lednu tohoto roku, tedy asi 9 měsíců po prodělání nemoci. Necítil jsem plyn, benzín. Nepoznal jsem ani zkažené maso, tvarůžky, citron jsem mohl sníst jako jablko, vůbec jsem nepoznal rozdíl. Teď už trochu poznám, už i trošku cítím plyn a benzín, ale jen náznakem.

Únavou po covid byl poznamenán vlastně celý rok. Od dubna jsem nevydal ani jednu verzi CQRLOGu, nějak nemám energii trápit se s balíčkováním a testováním v X distribucích.

O to více jsem se snažil vysílat. V červnu jsme na střechu namontovali nové antény. Mám z nich stále velkou radost. Fotky udělal kamarád Zdeněk Faltýn, který mně a taťkovi pomáhal.

Trochu jsem si upravil vysílací stůl. Je laděný více do minimalistického stylu, omezil jsem počet krabiček na stole, méně je více.

Nový stůl

Rodina

Povedlo se nám docela často výletovat do přírody. Nikam jinam se stejně nedalo. Dovolenou jsme strávili pod stanem v Jeseníkách, kde jsem zažil asi největší bouřku v životě. My ve stanu a kolem nás jeden blesk za druhým, úplně se třásla zem. Museli jsme zůstat o den déle aby uschl stan. Ve vesnici Velká Kraš bylo krásně. Mobilní signál byl sice slabý, ale byl. Tedy až do té obrovské bouřky, kdy se ozvala rána jak z děla a my najednou používali roaming do Polska protože česká BTS se odmlčela.

V srpnu jsme byli pod stanem v Jižních Čechách na hromadné dovolené. Krásné místo, jen počasí by mohlo být lepší, balili jsme mokrý stan. Skoro celý týden furt jen pršelo.

Kluci pak jeli k babičkám na prázdniny. My jsme měli víkend v lázních. Krásně jsme si odpočinuli.

Pak už byl konec prázdnin. Na podzim se mi povedlo pár výletů za vysíláním do přírody, ale už žádný vícedenní výlet. Na stanování byla už dost zima :).

Jako obvykle slavím na Nový rok narozeniny, tentokrát čtyřicáté. Od Mišky jsem dostal skvělou pastičku – zařízení na vysílání morseovky, s vlastní značkou. Krásný kousek hardware.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *