Jaký byl rok 2020?

Dost s křížkem po funuse, ale přece jen jsem nějaké zhodnocení sepsal. Rok 2020 byl celkem fajn, tedy když pominu aféry kolem covidu.

Práce

V rámci Designers&Developers jsem se podílel na několika zajímavých projektech. Spustili jsme novou verzi webu pro advokátní kancelář eLegal. Měl jsem na starosti komplet celý backend včetně napojení na SimpleShop.cz.

Zaplaceno.cz – nová platební brána pro Komerční banku – více v referenci na webu.

Heureka.group – Nadnárodní web pro Heureka group – více v referenci na webu.

kolikam.cz – získáte ucelený přehled finančních závazků a hodnocení vaší bonity s přesahem do minulosti.

mmcite.com  – městský mobiliář. Na tento tento web jsem fakt hrdý. Pracoval jsem na backend části, která zahrnovala přepsání velké čísti redakčního sytému tak, aby se lépe pracovalo s jazykovými verzemi webu a přidal hromadu dalších vylepšení. Na web jsem nasadil vyhledávání přes elastic search. Programováním backendu jsem strávil hodně času a mám opravdu radost z toho, jak funguje.

Osobní život

Na začátku roku jsem si začal vést papírový seznam úkolů a zkusil Bullet Journal neboli Bujo. Knihu přeložili do češtiny v nakladatelství Jan Melvil Publishing. Díky němu mám docela podrobný přehled o tom, co jsem celý rok dělal.

Občas jezdíme do obchodního centra v Letňanech a několikrát tam tam viděl pana generála Petra Pavla. Až teď jsem se odvážil jej oslovit a poprosit o společnou fotografii. Mám z ní velkou radost, pana generála velice obdivuji a jsem moc rád, že jsem překonal strach jej oslovit. Mluvit s cizími lidmi není moje parketa a oslovit je jako první už vůbec ne ?.

Generál Petr Pavel a já

Rok 2020 měl být ve znamení pohybu. Ze začátku roku jsem zase začal více běhat a pomalu zvyšovat uběhnutou vzdálenost. Ještě během začátku lockdownu jsem běhal dokonce s rouškou přes ústa městem a dával to. Bohužel se ukázalo, že je stále něco špatně a bolesti nohou se vrátily. Bolely mě velice svaly na holeních, nepomáhalo ani protahování nebo mazání různými mastmi. Musel jsem zkrátit vzdálenosti na 2 km nebo i méně.

V dubnu jsem byl vysílat z OKFF-1571 Jiřina. Je to asi 14 km tam a zpět. Střihl jsem si výlet dokonce 2x. Poprvé jsem neudělal potřebný počet spojení aby mi byla aktivace uznána. Odešla mi baterie. Další víkend jsem se na stejnou cestu znovu vydal s Danem a s novou baterií, potřebný počet spojení jsem udělal bez problémů.

Další dubnový výlet s Danem, tentokrát na kolech na OKFF-0615 Kopeč.

Na kole jsem neseděl hodně dlouho, počítám tak 15 let. I relativně krátký výlet byl náročný na určité partie. Nechápu, proč nevyrábějí pohodlná sedla.

A protože byl duben opravdu produktivní, co se výletů týká, zvládli jsme na konci ještě výlet na OKFF-1952 Nerestský lom.

Hned v květnu jsem si zašel na další výlet. Vyrazil jsem pěšky na OKFF-2068 Písčina u Tuhaně. Vyrazil jsem ráno pomalu městem, pak kolem Labe až do cíle. Povedlo se mi udělat potřebný počet spojení docela rychle.

Na místě mají krásné posezení. Snědl jsem si svačinu, odpočíval a díval se do krajiny. Bylo fakt nádherně, vody i jídla jsem měl dost. Nic mi nechybělo a domů se mi nechtělo. Rozhodl jsem se si výlet prodloužit a vyrazil na SOTA OK/ST-101 Záboří, na kterou jsem měl výhled od stolu.

V květnu jsem se zúčastnil akce k připomenutí 90. výročí vydávání radioamatérských koncesí v Československu. Pro celou akci jsem udělal web s automatickým počítáním bodů za spojení a generováním diplomů pro stanice, které navázaly určitý počet spojení. Za celý měsíc jsem jako OL901AB udělal přes 1000 spojení. Během května jsme stanovali na chatě, vysílal jsem do noci a s 10W výkonu se mi povedlo udělat spojení do Austrálie. Měl jsem velkou radost.

Další výlet byl až dovolená v červenci, kterou jsme strávili ve stanu. Nejprve na Šumavě na malém statku ve vesnici Javorná. Měli jsme stan přímo u lesa. Ráno byla pěkná zima, rekordem bylo 6 stupňů. Kolem stanu nám chodil kůň.

Navštívili jsme hodně krásných míst – Plzeň, Klatovy, vyšli jsme si nahoru na kopec Javorná, odkud jsem samozřejmě vysílal ?. Stavili jsme se u Temelína. Tato jaderná elektrárna je nádherný zázrak techniky. Vydržel bych na chladicí věže zírat hodiny. Poprvé jsme u ní byli před 15 lety a byl jsem z ní unešený stejně, jako teď.

Po pár dnech na Šumavě jsme se přesunuli více na východ do obce Županovice. Stanovali jsme na konci obce na louce. Majitelé byli skvělí, naši kluci si hráli s jejich dětmi, opékali jsme spolu špekáčky. Navštívili jsme hodně pěkných míst, jen netuším, kde mám všechny fotky. Mám za to, že jsem udělal fotek hodně, ale v telefonu nemám nic ?. Ze Županovic jsme jeli rovnou na Moravu, kde jsme na 14 dnů nechali kluky u babičky. Sami jsme se na výlet nikam nedostali, oba jsme chodili do práce.

Další stanování bylo v srpnu a na našem oblíbeném místě – velká louka za vesnicí Nová Oleška. Opět hromadná dovolená, čtyři rodiny. Krajinu Českého Švýcarska mám moc rád, je tam nádherně. Počasí se nám vydařilo, anténu mi nahodili docela vysoko, takže i nějaká spojení jsem udělal. Velká spokojenost.

Prakticky každý den jsme byli na nějakém výletě – Ústí nad Labem, CHKO Labské pískovce, Děčín… .

Děčín

Ústí nad Labem

V roce 2020 se mi nepovedlo vydat ani jednu verzi CQRLOGu ☹️. Ve vysílání se mi docela dařilo, přečetl jsem nějaké knihy. S prací jsem se snažil končit po 15. hodně, začínal jsem kolem půl šesté. Celý rok byl poznamenán jarním uzavřením všeho. V první jarní vlně COVIDu si lidé pomáhali, Míša ušila stovky roušek a všechny rozdala. Šly do domovů seniorů, nemocnic, ke kamarádům a známým. Přes léto došlo k částečnému uvolnění, na podzim vše začalo znovu. Naprosto neschopná vláda v čele s STBákem neměla vůbec žádnou vizi, jen využít nouzového stavu k co největšímu obohacení. Z mého osobního pohledu, když pominu politiku, byl rok 2020 docela fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *